Serwis o Wapienicy - Portal informacyjny dzielnicy Wapienica | Bielsko-Biała


Idź do treści

Historia Strony - www.wapienica.org

Kontakt

Zbieranie materiałów na temat Wapienicy zaczęło się w 2004 roku. Natknąłem się wtedy na pierwszą wzmiankę w internecie. Była to podstrona Wikipedii na której zawarte były raptem trzy zdania. Od zawsze fascynowało mnie zrobienie czegoś unikatowego, co wcześniej nie istniało. Stwierdziłem, że informacji o mieście Bielsko-Biała jest dużo, natomiast o największej jego dzielnicy nie ma.

Strona internetowa zaistniała w sieci 1 marca 2005 roku. Była to pierwsza strona jakiejkolwiek bielskiej dzielnicy. Napisana została w notatniku za pomocą koduu html. Początkowo składała się z odnośników do stron instytucji zlokalizowanych na terenie Wapienicy oraz nieobszernymi informacjami. Z biegiem czasu strona przeobraziła się w Serwis.

Dodawałem własne zdjęcia, informacje, powstało nowe menu i banner. Pozycjonowałem witrynę, która to znajdowała się coraz wyżej w Google. Obecnie serwis o Wapienicy znajduje się na drugim miejscu w tej najpopularniejszej wyszukiwarce świata, co jest bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza, że nie korzystałem z żadnych płatnych programów partnerskich, reklam itp. Z roku na rok strona coraz lepiej się prezentowała, dodawane zostały kolejne elementy: księga gości, okno kontaktu, sonda, galeria, forum.

Przełom nastąpił 1 marca 2009 roku, gdy po 4 latach i miesiącu pracy powstał całkiem nowy serwis, napisany w oparciu o ebook " Unikat u Podnóża Gór - Wapienica" mojego autorstwa, która nie został jeszcze wydany. Jest to najbogatszy zbiór informacji zarówno w internecie jak i w prasie. Serwis nie zmienił charakteru, jest to nadal strona niekomercyjna, wyłącznie informacyjna. W przyszłości planowane jest stworzenie działu aktualności. Warto wspomnieć, że gdy w dzisiejszych czasach wykorzystuje się edytory www, strona została napisana w 100% w notatniku, co jest ewenementem przy tak obszernej witrynie.

stara strona serwis

Kolejna wersja Serwisu - bardzo podobna do poprzedniej, pojawiła się dwa lata później. 1.03.2011roku strona jest już umieszczona na szybkim serwerze oraz z nową, łatwą domeną - www.wapienica.org. Strona zyskała nowy layout. Serwis ciągle wzbogaca się w nowe informacje o dzielnicy, nowe zdjęcia, treść i ciekawostki, o których prawie nikt nie słyszał. W dziale aktualności na bieżąco są ważne wydarzenia z życia dzielnicy, powstało archiwum w którym można obejrzeć starsze artykuły. Mapa dzielnicy jest łatwa w obsłudze i bez problemu każdy znajdzie, to co potrzebuje. Dodany został kolejny nowy dział - filmy. Już wkrótce będą się ukazywać na nim filmy dobrej jakości wykonane na terenie dzielnicy, oglądane bezpośrednio ze strony. Bardzo przydatną rzeczą z pewnością jest mini książka telefoniczna, w której znajdują się adresy wszystkich instytucji na terenie dzielnicy, gdzie bez problemu znajdziemy telefon lub adres do przychodni, szkoły, banku, poczty, pizzerii itp.

serwis o wapienicy

Na przełomie 2014 i 2015 roku strona została unowocześniona, wszystkie zdjęcia można powiększyć w wysokiej jakości, zostały zaktualizowane opisy, zmniejszyła się liczba zakładek, dzęki temu wszystko stanowi spójną całość.

Znacznie rozbudowana została zakładka galeria - dzięki temu wszystkie zdjęcia dostępne są na stronie, a nie w serwisach zewnętrznych. Niestety przez brak czasu strona z założenia będzie informować tylko o najważniejszych wydarzeniach z życia dzielnicy. Ma stanowić głównie funkcję informacyjną. Jestem pewnien, że strona nadal będzie się rozwijać. Czekam na pomysły i zapraszam wszystkich do "lektury" :)

Aktualności | O Wapienicy | Turystyka | Przyroda | Obiekty | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego